HRÁDECKÝ MĚSTSKÝ PARK nachází se přitom jen 300 m od Horního náměstí, samotného centra města.
Část parku se vzrostlými stromy býval původně Střeleckou loukou. Až v roce 1919 byly vysázeny dnešní nejstarší stromy. Tehdy ještě protékal parkem náhon – podél dnešní hlavní cesty. Byl 1,5 km dlouhý, vedl tedy větší částí města a napájel prastarý mlýn, zmiňovaný už ke 14. století.
U hlavní cesty na kraji parku stojí meteorologická budka. V roce 1927 ji zřídila hrádecká sekce Německého horského spolku pro Ještědské a Jizerské hory. V roce 2005 se do ní při revitalizaci parku vrátily přístroje, které opět ukazují aktuální hodnoty počasí.
Pod stromy jsou už z dálky vidět dva velké kameny. V jednom je plaketa s podobiznou rakousko-uherského císaře Františka Josefa I. Pomník byl odhalen za velké slávy v roce 2008 při příležitosti 60 let císařova panování. Stal se vlastně obrazem dějin 20. století. Po vzniku republiky byly připomínky monarchie nežádoucí, a tak byl věnován otci turnerů Friedrichu Ludwigu Jahnovi. Po druhé světové válce se dostalo cti náčelníkovi českých Sokolů Josefu Jirešovi. Po nástupu komunistů byla odstraněna i tato deska a až v roce 2009 došlo k renovaci pomníku. Rozhodnutí tehdy padlo na obnovu původního významu.
Z druhého kamene, který stojí hned vedle, chodívali lidé pít. Vytékal z něj i za horkých letních měsíců tzv. Hradní pramen. Zdroj vody byl ale kdysi přerušen a dnes už ani nikdo neví, k čemu kámen sloužil.